Sojusz UNIA

Forum Sojuszu serwera s6.travian.pl

Ogłoszenie

Pełną aktywację na Forum wykonują Administratorzy
Matecznik
siuza
MarcinL

#1 2008-04-17 06:49:01

matecznik

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-26
Posty: 279

gracze, którym odmówiono dalszej ochrony

W dniu dzisiejszym nasze szeregi opuścił sopex.
Złożyło się no to wiele czynników.
Pierwszym z nich były pojawiające się żółte kropki, drugi to brak odpowiedzi na wiadomości.
Przysłowiowym "gwoździem do trumny" z całą pewności było totalne lekceważenia pisma od CBA.

Osady zarezerwowałem na forum dla graczy UNIA16TM.
Najwięcej z nich przejmie grzelak z racji sąsiedztwa, kilka chętnie przejmę również ja, ale nie miałem czasu by sie dokładnie przyjrzeć, które będą najbliżej.
Jeśli kogoś osada styka się z osadą sopex i chcieliby ją przejąć, to napisać do mnie w grze


Każda nowa informacja pogłębia moją wiedzę. Po każdej weryfikacji swojej wiedzy staję się bardziej pokorny, ponieważ uświadamiam sobie jak mało jeszcze wiem.

Offline

 

#2 2008-04-17 10:54:18

Picia

UNIA 16

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2008-03-02
Posty: 182

Re: gracze, którym odmówiono dalszej ochrony

A ja mam pytanie, dlaczego tylko Ci których osady się stykają mają przejmować?? Jak dotąd z tego co wiem, to jesli gracz wylatywał to po prostu robiło się rezerwację ogólną i kto chciał to rezerwował konkretną osadę dla siebie i nikt nie sprawdzał czy ma blisko czy daleko.

P.S. to tylko pytanie...

Ostatnio edytowany przez Picia (2008-04-17 18:55:51)


http://cry.travianteam.com/sig-4-pl-2-pl6_45250.gif

Offline

 

#3 2008-04-17 20:40:48

matecznik

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-26
Posty: 279

Re: gracze, którym odmówiono dalszej ochrony

Podział sopex:

Picia
ZimeX  808 (127|-127)
Clifton  718 (132|-149)

grzelak
Krymar  790 (126|-128)
DoreX  765 (131|-129)
DrewmaX  746 (130|-130)
Rejsowo  725 (126|-127)
Komandorowice  633 (130|-129)
Somowo  603 (128|-129)

matecznik
Pałac na ręczniki  568 (134|-145)
Pralnia  328 (134|-146)
NowaOsada  743 (136|-143)

Nikt więcej nie pisał, oto poniższe osady do przejęcia:
ASTORIA III  702 (136|-163)
Podgalicowice  604 (114|-146)
Galicja  546 (114|-145)
Podcliftonowo  180 (132|-151)

Kto chce przejmować to niech się tu wpisuje.

EDIT: zgodnie z regulaminem wolno nam to robić 48 godzin po wyrzuceniu. Termin przejmowania osad zacząć można w sobotę od 06:42.
Mam nadzieję, że wszyscy, którzy się zgłosili (zgłoszą) do przejęć, to zrobią to szybko i poniedziałek będzie już posprzątane


EDIT2:

Picia napisał:

A ja mam pytanie, dlaczego tylko Ci których osady się stykają mają przejmować?? Jak dotąd z tego co wiem, to jesli gracz wylatywał to po prostu robiło się rezerwację ogólną i kto chciał to rezerwował konkretną osadę dla siebie i nikt nie sprawdzał czy ma blisko czy daleko.

P.S. to tylko pytanie...

Uważam, że w przypadku kont martwych (właściciela nie ma od ponad 2 tygodni i nikt nie wie gdzie jest) pierwszej kolejności pierwszeństwo mają zastępcy, którzy o fakcie zniknięcia właściciela poinformują.

Jeśli takiego aktywnego zastępcy brak, to ze względów, z braku lepszego słowa, ergonomicznych powinni je mieć gracze najbliżsi. Nie trzymam się jednak sztywno ten zasady, odstępstwa od zasad są dopuszczalne, czego przykładem jest picia, który po sopex przejął 2 osady oddalone od jego macierzystych osad
Mogę zostać przegłosowany.
Jeśli więcej więcej graczy uważa, że tuż przed wyrzuceniem gracza powinienem zrobić rezerwację w części dla wszystkich Unitów, a potem każdy się wpisuje na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy" to tak będziemy robić?

Czekam na Wasze zdanie w tej kwestii:)


Każda nowa informacja pogłębia moją wiedzę. Po każdej weryfikacji swojej wiedzy staję się bardziej pokorny, ponieważ uświadamiam sobie jak mało jeszcze wiem.

Offline

 

#4 2008-04-17 21:56:17

Picia

UNIA 16

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2008-03-02
Posty: 182

Re: gracze, którym odmówiono dalszej ochrony

Źle mnie zrozumiałeś, chodzi o rezerwację ogólną ale dla danej akademii, a tam pod tym wpisują się gracze chętni, wtedy na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Tak bynajmniej robiłem w "mojej" byłej akdemii. I dzięki za wyjaśnienia.


http://cry.travianteam.com/sig-4-pl-2-pl6_45250.gif

Offline

 

#5 2008-04-18 17:50:51

Mooroo

UNIA 16

Zarejestrowany: 2008-03-05
Posty: 48

Re: gracze, którym odmówiono dalszej ochrony

Moim skromnym zdaniem wystarczy, jeżeli rezerwację na forum ogólnym Unii zrobi członek zarządu, który decyduje o usunięciu gracza z sojuszu. Natomiast szczegółowy podział osad powinien zostać dokonany w naszym gronie. Skoro wreszcie mamy własne forum, to możemy to robić np. w tym dziale. Podobnie jak matecznik uważam, że pierwszeństwo do przejmowania osad powinien mieć sitter. Zakładam, że każdy członek naszego sojuszu jest dobrym sitterem, tzn zagląda od czasu do czasu na sittowane konto, więc można uznać, że ma swój wkład w rozwój osad.
Natomiast znaczenie położenia osad na mapie już nie jest dla mnie takie oczywiste. Są jeszcze w naszym sojuszu gracze, którzy nie wytracili całego swojego wojska i kilka razy dziennie muszą zamieniać surowce na zboże monetami. Uważam, że Ci gracze powinni mieć pierwszeństwo do przejmowania osad, aby mogli w nich trzymać wojsko lub dosyłać z nich zboże. Weryfikacja nie będzie trudna - wystarczy, że CBA przeprowadzi kontrolę pod względem  stanu armii i produkcji zboża. Każdemu według potrzeb  
Taka jest moja propozycja - zostawiam ją pod dyskusję.


http://travian.macaputo.de/sig-4-pl-2-pl6_23814.gif

Offline

 

#6 2008-04-18 19:25:20

siuza

UNIA

Zarejestrowany: 2008-02-26
Posty: 73

Re: gracze, którym odmówiono dalszej ochrony

Zgadzam się Mooroo w większości z Tobą ale nie do końca IMO bliskość osad też jest dość istotna. bo co mi z osady jak handlarze wędrują do mojej najbliższej osady pół dnia? Nie wykorzystam jej potencjału produkcji a sam też będę miał mierny pożytek. Wojsko na biwak tam podesłać i ściągać je 4h też mało poręczne.

Miałem sytuacje, że zwerbowałem gracza Magyar była to moja podręczna farma od początku serwera, dopóki nie było UNII mogłem sprawdzać czy jest aktywny choć od początku liczyłem na jego szybka rezygnacje i przejęcie jego osad już rozwiniętych w swoje posiadanie. Niestety po tych wszystkich reorganizacjach straciłem nad nim kontrolę i po powrocie spracy w rezerwacjach zobaczyłem tylko nowych przyszłych właścicieli jego osad.
W sumie nie szkoda mi tych osad ale mam trochę żalu że główny zainteresowany nawet nie odpisał na PW w kwesti wynegocjowania chociaż części osad bywa.

Druga część postu trochę    ale musiałem chyba gdzieś to puścić.
Mam dziś wenę jeszcze na tym forum jednego dnia nie napisałem tyle postów co dziś


http://travian.macaputo.de/sig-5-pl-2-pl6_7513.gif
http://images2.fotosik.pl/34/qk5dwfa8cdth5u9i.png

Offline

 

#7 2008-04-18 20:51:47

matecznik

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-26
Posty: 279

Re: gracze, którym odmówiono dalszej ochrony

Zastępca, według mnie, ma pierwszeństwo, tylko wtedy, gdy dogląda osad i się nimi opiekuje.
Jeśli wyrzucamy gracza za żółte kropki, to zastępca był kiepski i traci przywilej.

Pomysł Mooroo jest interesujący i powiem nawet, że po przemyśleniach, przychylam sie do jej propozycji.
To duże armie off z tysiącami katast zadecydują o wygranej. Im więcej będzie mieć UNIA takich armii tym większa szansa na wygraną. RiZ i VU nie próżnują i szkolą takie armie cały czas.

W związku z tym, w przypadku wyrzucania graczy z sojuszu, pod uwagę są brani gracze dużych armii off z katastami. Jednakże nie można mieć do tych osad "pół dnia" drogi, takiej opcji nie poprę. Jeśli jest za daleko, to wtedy powinni osady dostać aktywni sąsiedzi.  Potem dopiero "kto pierwszy ten lepszy"

Czy ktoś ma inne zdanie w tej kwestii?

EDIT:
Co do sprawy technicznej, to ktoś z Zarządu na forum ogólnym UNII rezerwuje osady dla naszego sojuszu.
Tutaj w dziale, tylko dla nas, osady podzielimy.


Każda nowa informacja pogłębia moją wiedzę. Po każdej weryfikacji swojej wiedzy staję się bardziej pokorny, ponieważ uświadamiam sobie jak mało jeszcze wiem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.metin2forumporadniki.pun.pl www.nizaryci.pun.pl www.akademialegionistow.pun.pl www.kraina-pokemon.pun.pl www.super-gra-pokemon.pun.pl