Sojusz UNIA

Forum Sojuszu serwera s6.travian.pl

Ogłoszenie

Pełną aktywację na Forum wykonują Administratorzy
Matecznik
siuza
MarcinL

#1 2008-03-18 17:17:23

matecznik

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-26
Posty: 279

Pierwszy post

To forum widzą tylko moderatorzy i administratorzy.

Miałem mieć tydzień odpoczynku od traviana i załatwienie pilnych spraw w realu.
Niestety nie jest to możliwie, bo widzę, że UNIĘ należy szybko wzmacniać,  za tydzień nie będzie już co...

Klałdiusz się zdymisjonował i ustawił mnie na stronie jako Admina. W związku z powyższym biorę na siebie tę odpowiedzialność w całości (real znowu poczeka ) i proszę Was o pomoc.
Umiem sobie już z tym forum radzić , Tomasz (paxbas) także, więc musimy ustalić pewne zasady.

To od nas zależy czy emocje będą się wyciszać czy powstawać, dlatego proponuję:

1. Nie reagować na narzekania poszczególnych graczy. Takie ich prawo, narzekać mogą, byle podawali fakty. Fakty możemy korygować my (jeśli je znamy) bez oceniania piszącego.
2. Moderatorzy pilnują przestrzegania zasad forum, czyli chodzi głównie o wulgaryzmy i obrażanie innych graczy oraz przenoszą posty nie na temat do innych części forum.
Przy okazji napiszę, iż nie uważam aby pisanie o tym, że "pochodzę z NEW i tam było fajnie" było obrażeniem innych graczy. Takie posty ignorujemy.
4. Administratorzy rozstrzygają spory. Aby to móc czynić unikają "bycia stroną" w konflikcie. Koniecznym więc jest powstrzymywanie się przed konfliktowymi wypowiedziami na forum.
3. W tym tygodniu 18-22.03.08 mogę się zająć w całości przydzielaniem dostępów i aktywowaniem graczy.
Proponuję aby Admini zmieniali się tygodniami w pełnieniu tego obowiązku.

Kto widzi tego posta?

P.S. Kto wie co to jest SB? Podobno Klałdiusz to skasował.


Każda nowa informacja pogłębia moją wiedzę. Po każdej weryfikacji swojej wiedzy staję się bardziej pokorny, ponieważ uświadamiam sobie jak mało jeszcze wiem.

Offline

 

#2 2008-03-18 18:34:38

memento mori

Moderator forum

Zarejestrowany: 2008-02-29
Posty: 64

Re: Pierwszy post

Dotarło;-)

wg mnie SB to shootbox, a klałdiusz skasował kącik spamera.

pozdrawiam memento mori

Offline

 

#3 2008-03-18 18:52:49

Silencer

Wonder Woman

Zarejestrowany: 2008-03-02
Posty: 161

Re: Pierwszy post

Ja widzę
Cieszę się że zawitałeś na forum...
co do SB to nie mam danych - ale kojarzy mi się jednoznacznie - z komuną


http://cry.travianteam.com/sig-5-pl-2-pl6_20036.gif

Offline

 

#4 2008-03-18 19:15:43

paxbas

admin

Zarejestrowany: 2008-02-26
Posty: 204

Re: Pierwszy post

nie wiem kto kasuje posty, ale klałdiusz, macin i ja na pewno nie skasowaliśmy tego posta co pisze silvarama.

dostęp tu mają

MarcinL     
matecznik    
paxbas    
siuza    
zbyszczek    
memento mori     
Silencer

Offline

 

#5 2008-03-18 19:39:38

matecznik

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-26
Posty: 279

Re: Pierwszy post

Ja też nic nie kasowałem, na naszym starym forum nie kasowało się postów oraz nie zamykało tematów bez rzeczowych wyjaśnień, to pomagało rozładować napięcie. Poniewaz się sprawdzało to proponuję także i na tym forum top stosować.
Rygor i dyscyplinę mamy utrzymywać w grze. Tam wydaje się rozkazy, które mają być realizowane bez dyskusji. Forum ma być wentylem bezpieczeństwa dla tych, którym trudno się podporządkować.
Na tym etapie gry pisanie, że możesz sobie "opuścić sojusz jak Ci się nie podoba", uważam za mało skuteczne.
Szukajmy postów wesołych i ciekawych i tam się wypowiadajmy na wesoło. Notoryczne marudy po prostu ignorujmy.
Abyśmy tworzyli zgrany zespół proponuję zakładać w tym naszym forum oddzielne wątki na graczy, którzy zachowują się niepoprawnie z podaniem linku do ich postu.
Przyjmujmy tymczasową zasadę (do czasu unormowania sytuacji), że niepoprawnych graczy "prostują" (udzielają upomnień) Ci moderatorzy (administratorzy) którzy pochodzą z tych samych starych sojuszy. Unikniemy dodatkowych zbędnych spięć.


Każda nowa informacja pogłębia moją wiedzę. Po każdej weryfikacji swojej wiedzy staję się bardziej pokorny, ponieważ uświadamiam sobie jak mało jeszcze wiem.

Offline

 

#6 2008-03-18 19:49:05

Silencer

Wonder Woman

Zarejestrowany: 2008-03-02
Posty: 161

Re: Pierwszy post

Jak najbardziej się zgadzam...
Tyle że próbowałam łagodzić sytuację zawsze jak się dało-to pomagało chwilowo, bo potem znowu ktoś musiał dosolić i zaraz jak lawina reszta dodawała swoje 3 grosze. Całe szczęcie na tych "moich" watkach o cudzie nie ma takiej jazdy. Albo temat jeszcze mało chodliwy, albo "cel uświęca środki", albo nieskromnym zdaniem daję jakoś radę
pozdrawiam, zabieram się do pracy z optymistycznym nastrojem


http://cry.travianteam.com/sig-5-pl-2-pl6_20036.gif

Offline

 

#7 2008-03-18 20:17:36

memento mori

Moderator forum

Zarejestrowany: 2008-02-29
Posty: 64

Re: Pierwszy post

Usunąłem moją "rzeczową dyskusje" z klałdiuszem bo zamiast wyciszać dolewała by oliwy do ognia.
Moim zdaniem powinien powstać wątek "bierzące działania moderatorów" w którym każde działanie jest opisane oraz uzasadnione, przykład:
Usunąłem temat "stare skarpetki" ponieważ nikt sie w nim nie wpisał przez tydzień.
CO wy na to? Nie będzie bałaganu kto to usunął\dał bana\ostrzeżenie ect i dlaczego.

pozdrawiam memento mori

Offline

 

#8 2008-03-18 20:50:05

matecznik

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-26
Posty: 279

Re: Pierwszy post

memento mori napisał:

Usunąłem moją "rzeczową dyskusje" z klałdiuszem bo zamiast wyciszać dolewała by oliwy do ognia.

Usuwanie to ostateczność, wiem z doświadczenia, że usuwanie drażliwych tematów czyni więc szkód niż pożytku.

memento mori napisał:

Moim zdaniem powinien powstać wątek "bierzące działania moderatorów" w którym każde działanie jest opisane oraz uzasadnione, przykład:
Usunąłem temat "stare skarpetki" ponieważ nikt sie w nim nie wpisał przez tydzień.
CO wy na to? Nie będzie bałaganu kto to usunął\dał bana\ostrzeżenie ect i dlaczego.
pozdrawiam memento mori

Na starym forum unikałem usuwania, ponieważ można w ten sposób stracić wiele cennych informacji(nie znam twojej rzeczowej dyskusji z Klałdiuszem).

Aby robić porządek to proponuję przesuwać tutaj takie wątki dopisując do tytułu "przeniesiony z ..."
Chociaż uważam, że tydzień to zdecydowanie za mało. 2 miesiące byłyby odpowiednie.


Każda nowa informacja pogłębia moją wiedzę. Po każdej weryfikacji swojej wiedzy staję się bardziej pokorny, ponieważ uświadamiam sobie jak mało jeszcze wiem.

Offline

 

#9 2008-03-18 22:04:56

memento mori

Moderator forum

Zarejestrowany: 2008-02-29
Posty: 64

Re: Pierwszy post

matecznik napisał:

(nie znam twojej rzeczowej dyskusji z Klałdiuszem).

Sądzę iż wiele nie straciłęś.

pozdrawiam memento mori

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.newlongjupl.pun.pl www.tolerancyjne-forum.pun.pl www.sbot.pun.pl www.rpgcity.pun.pl www.lool.pun.pl